Odkurzacze automatyczne - czy to naprawdę działa?

24.02.2012r.


 

Automatyczny odkurzacz (robot sprzątający), to urządzenie stworzone na wzór zdalnie sterowanego pojazdu, wyposażonego w zestaw czujników oraz prostą logikę umożliwiającą sprawne i dokładne przemierzanie pomieszczeń. Taki odkurzacz jest robotem samodzielnie poruszającym się po naszym domu, przy czym jego główną funkcją jest odnajdywanie i usuwanie zabrudzeń. Energia potrzebna do działania odkurzacza pobierana jest z akumulatora.

 


Odkurzający robot, to zwykle okrągłe urządzenie wyposażone w napęd elektryczny oraz system czyszczący. Do poruszania się po domu wykorzystywane są dwa niezależnie napędzane koła, najważniejszy jest jednak system sterowania. Na mózg robota składa się procesor i zestaw czujników, które na przykład dbają o to, aby odkurzacz nie spadł ze schodów, wykrywają zanieczyszczenia oraz pozwalają za każdym razem po sprzątaniu wrócić do stacji ładującej.


Roboty sprzątające są inteligentnym rozwiązaniem do codziennego utrzymywania czystości w każdym domu. Są odpowiednie do wszelkiego rodzaju podłóg. Idealne dla podłóg z parkietu, drewnianych, kafelków, linoleum jak i wykładzin oraz dywanów do 1,5 cm wysokości. Nie mają problemu z pokonywaniem przeszkód takich jak progi i listwy między pokojami. Swobodnie wjeżdżają z podłogi na dywan.

 

 

Podczas poruszania się robota działa też układ sprzątający. Jest on nieco inaczej zrealizowany niż w tradycyjnych odkurzaczach. W robotach sprzątających głównym elementem jest szybko obracająca się szczotka, która wmiata zabrudzenia od razu do wbudowanego pojemnika na śmieci. Czyszczenie wspomaga również silnik zasysający pyliste zanieczyszczenia.

 

 

Dzięki swojej małej wysokości robot jest w stanie wjechać i posprzątać wiele miejsc, których regularnie się nie odkurza. Dzięki temu w domu jest czyściej. Robot nie zastąpi całkowicie tradycyjnego odkurzacza, jednak ten będzie dużo rzadziej używany.
Odkurzacze automatyczne są bezworkowe, zebrane zabrudzenia przechowywane są w plastikowym pojemniku. Powietrze, wraz z którym śmieci lądują w pojemniku, przechodzi później przez filtr, na którym osadza się kurz i pył. Filtr w robocie jest całkowicie zmywalny, więc nie ma konieczności dokupywania filtrów.

 

Odkurzacze mogą lekko odbijać się od przeszkód jednak dzięki specjalnemu zderzakowi nie ma żadnego zagrożenia uszkodzenia mebli. Rozpoznanie jakiegokolwiek spadku większego niż 8 cm automatycznie zatrzymuje i zawraca odkurzacz. Pozostałe sensory wskażą poziom naładowania akumulatora, stopień napełnienia pojemnika na brud oraz rozpoznają drogę do stacji ładującej.

 

NAJWAŻNIEJSZE KORZYŚCI Z POSIADANIA ROBOTA SPRZĄTAJĄCEGO:

  • OSZCZEDNOŚĆ CZASU
  • PRACUJE I CZYŚCI ZA CIEBIE
  • SPRZĄTA CODZIENNIE
  • UTRZYMUJE CZYSTOŚĆ W DOMU
  • MOŻE PRACOWAĆ JAK NIKOGO NIE MA W DOMU
  • JEST BEZPIECZNY DLA OTOCZENIA
  • JEST TANI W EKSPLOATACJI (filtr zmywalny, tanie akcesoria)
  • JEST BEZOBSŁUGOWY (tylko opróżnianie pojemnika na kurz i czyszczenie szczotki)
  • JEST EKOLOGICZNY (zużywa prąd tylko podczas krótkiego ładowania)

 

Ecovacs jest młodą dynamicznie rozwijającą się na całym świecie firmą z siedzibą w Hong Kongu oraz własną fabryka w Szanghaju. Firma od 2002 zajmuje się produkcją robotów sprzątających. Produkty marki Ecovacs są dostępne w ponad 100 krajach. Ponad 35 milionów gospodarstw domowych codziennie korzysta z odkurzaczy Ecovacs. Ecovacs posiada 150 patentów w dziedzinie inteligentnych technologii.

 

 

Robot sprzątający Deepoo wyczyszczą dokładnie wszystkie rodzaje podłóg. Nadają się do parkietu, podłóg drewnianych, kafelków, linoleum, ale także do dywanów z krótkim włosem. Gumowe kółka, które poruszają się niezależnie, bez problemu pokonają każdy rodzaj powierzchni podłogi a przeszkody do 1,5 cm wysokości nie stanowią żadnego problemu. Swobodnie pokonuje kable, przejścia z podłogi na dywan lub progi pomiędzy pomieszczeniami.


Na jasnym i czytelnym wyświetlaczu LCD pokazuje się wiele ważnych parametrów takich jak wskaźnik naładowania baterii, stopień napełnienia pojemnika, aktualny program i czas. Do odkurzacza można dokupić akcesoria takie jak zamienne szczotki i akumulator, wirtualna ściana oraz pilot. Wirtualna ściana służy do tymczasowego ograniczenia powierzchni, jej działanie polega na wysyłaniu sygnału podczerwonego, który odkurzacz odczytuje jako blokadę nie do przejścia.

 

 

Bezpośrednio na panelu znajdującym się na obudowie odkurzacza można wybrać jeden czas pracy na każdy dzień. Dzięki niskiej wysokości - 9,8 cm - odkurzacz bez problemu wysprząta powierzchnię pod kanapą, łóżkiem i innymi meblami.


Ogromną zaletą odkurzacza Ecovacs Deepoo D56 jest bardzo niskie zużycie energii. Podczas korzystania z robota sprzątającego raz dziennie, koszt zużycia energii wynosi zaledwie 0,10 PLN. Energia potrzebna do ładowania wynosi 30 W, a w trakcie gotowości tylko 3 W. Dzięki krótkiemu czasowi ładowania ilość zużytego prądu jest minimalna. Do pracy odkurzacza nie jest potrzebna żadna energia z sieci ponieważ jest on zasilany własnym akumulatorem NiMH, którego wydajność wynosi 500 cykli ładowania. Po tym czasie wydajność akumulatora nieznacznie się obniża, jest oczywiście możliwość zakupu nowego i samodzielnej wymiany.

 

W naszej ofercie znajduje się 5 modeli odkurzaczy automatycznych ECOVACS. Różnią sie one mocą, funkcjami i wyposażeniem. Przedstawia to tabela poniżej.

 

 

 

Więcej informacji o odkurzaczach automatycznych Ecovacs znajdą Państwo na stronie www.ecovacs.pl. Zapraszamy.

 

 


wróć